WIELKA AKCJA CENOWA BITCOINÓW BARDZO BLISKA, PONIEWAŻ ZMIENNOŚĆ UDERZA W 8-MIESIĘCZNY NISKI POZIOM

WIELKA AKCJA CENOWA BITCOINÓW BARDZO BLISKA, PONIEWAŻ ZMIENNOŚĆ UDERZA W 8-MIESIĘCZNY NISKI POZIOM

Cena Bitcoinów stała się najspokojniejsza od ośmiu miesięcy w poniedziałek.
Indeks zmienności kryptokurwaluty osiągnął poziom 0,08, poziom, który ostatnio błysnął w październiku 2019 roku.
Przedłużający się okres niskiej zmienności i bocznej konsolidacji zazwyczaj prowadzi do gwałtownych załamań.
Cena Bitcoin’a w poniedziałek osiągnęła najniższy poziom zmienności od ośmiu miesięcy.

Odczyty na Kryptokurrency’s Bollinger Bands Width, wskaźniku technicznym, który mierzy zmienność aktywów od +2, -2 odchylenia standardowe średniej kroczącej ceny, spadły do 0,08, poziomu ostatnio testowanego w październiku 2019 roku.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Narzędzie nadrzędne wskaźnika, znane jako Bollinger Bands, również potwierdziło trend Bitcoin w wąskim zakresie handlowym. Urządzenie dopasowało cenę krypto waluty do jej 20-dniowej średniej kroczącej, przy czym górna i dolna wstęga znajdują się w dwóch standardowych odchyleniach.

Bitcoin, kryptokur waluta, btcusdt, btcusd, xbtusd, crypto
Wykres cen Bitcoin z TradingView.com pokazujący jego niską zmienność przy użyciu wskaźników Bollinger Bands. Źródło: TradingView.com

Inwestorzy postrzegają skurcz pomiędzy górnym i dolnym pasmem jako oznakę niskiej zmienności. I odwrotnie, ekspansja sugeruje wzrost zmienności cen. Od tej pory Wstęgi Bollingera Bitcoin’a kurczą się, co wskazuje na to, że jego cena wykazuje tendencje w wąskim zakresie handlowym.

BITCOIN’S BREAKOUT

Okres niskiej zmienności, znany jako Squeeze, zazwyczaj następuje po znacznym ruchu cen w obu kierunkach.

Bitcoin ostatnio uniknął tak zwanego „breakoutowego“ ruchu. Kryptokur waluta, w najlepszym przypadku, wykazuje tendencję do bocznego trendu z tendencją do odbijania się tylko w obrębie przedziałów wstęg. Testuje ona górną wstęgę, aby spróbować cofnąć się w kierunku linii sygnału – z rozszerzonym celem cenowym w kierunku dolnej wstęgi.

Podobnie, odbicie od dolnej wstęgi powoduje, że Bitcoin Up testuje linię sygnałową jako opór, po którym następuje niewielkie przełamanie w kierunku górnej wstęgi.

Zobacz inne Tweety CryptoHamster’a
Ale wraz z zawężaniem się zakresu, zwiększa się prawdopodobieństwo, że cena wyjdzie poza pasma. Fraktal z kwietnia 2019 roku pokazuje, że Bitcoin wyłamuje się z pola, powodując wzrost szerokości pasma Bollingera. Jednak cena przesunęła się z powrotem wewnątrz koperty pasma, negując siłę tego ruchu.

W NASTĘPNYM KIERUNKU

Inwestorzy są w dużej mierze podzieleni co do następnego potencjalnego kierunku rozwoju Bitcoina. Niektórzy uważają, że 150-procentowy rajd krypto walutowy w ciągu ostatnich trzech miesięcy zwiększył możliwość skorygowania go w dół. Oznaczałoby to, że Bitcoin przełamie się poniżej dolnego pasma wzorca Bollinger Bands w kolejnych sesjach.

Charlie Morris, założyciel blockchain danych firmy ByteTree, zauważył, że cena może spaść nawet do 7.000 dolarów, powołując się na dalsze dowody z pomiarów Bitcoin w łańcuchu.

„1-tygodniowa prędkość sieci spadła do 454%, 5-wk 556%“. Zmniejszenie wartości Tx, zmniejszenie rozmiaru av tx, zmniejszenie opłat, rozbijanie MRI na kawałki. Skąd ten brak zainteresowania? Nie widzę, żeby cena się zatrzymała. Wartość godziwa < 7 tys. dolarów,“ tweetował w zeszłym tygodniu.

W międzyczasie, optymistyczne obserwacje widzą Bitcoin retestowanie rocznych rekordów, jeśli udaje mu się utrzymać poziom cen powyżej poziomu wsparcia tymczasowego. Michaël van de Poppe, inwestor giełdowy z Amsterdamu, powiedział:

„Chciałbym zobaczyć zmienność na dużych capach w nadchodzącym tygodniu i myślę, że możemy zobaczyć, że niektóre z nich radzą sobie naprawdę dobrze. W zależności od tego, czy BTC będzie w stanie utrzymać wymagane wsparcie, ale jeśli tak, to będziemy dobrzy“.